İnstagram hesabım çalındı nasıl alabilirim?

İnstagram hesabınız çalınır ise, geri kazanmak için neler yapmanız gerektiğini sizlere anlatacağız. En fazla tercih edilen sosyal medya platformları arasında instagram her zaman için ilk sırada yer almaktadır. Fotoğraf paylaşma platformu olarak tercih edilen uygulama sonrasında yapığı güncellemeler ile video paylaşım imkanı da sunmaktadır. Aynı zamanda milyonlarca insanın takip ettiği son derece geniş bir dijital pazardır. Hal böyle olunca, İnstagram hesabı çalınan kişilerin hesaplarını nasıl geri alabileceği konusunda bilgi sahibi olmak istemesi son derece doğaldır.

Genel olarak, kullanıcılar tarafından tercih edilen basit şifreler, hesapların çalınmasına neden olabiliyor. Bazen ise, sosyal medya takipçi, beğeni ve yorum hizmeti gibi seçenekler almak için vermiş olduğumuz şifre ve hesaplarımız sonrasında, dolandırılma riski ile karşı karşıya kalıyoruz. Hesaplarımız kimi zaman ne kadar güçlü şifrelere sahip olsa da hackerler tarafından ele geçirilebilmektedir. Bu anlamda kullanıcılar hesaplarını geri almak ister. Bunun için hangi yol izlenmelidir sorusu da büyük bir merak konusudur.

İnstagram girişte sorun yaşıyorum

İnstagram hesabınızın çalınması halinde, yetkililer ile iletişime geçmek şikayetlerinizi dile getirmeniz gerekiyor. bu sayede çalınan hesaplarınızı kısa süre içinde geri almanız mümkün olmaktadır.

  • İnstagram uygulamasına giriş yapın
  • Kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girdikten sonra, giriş yapmak için yardım al seçeneğine tıklayın.
  • Bu aşamada girişte sorun mu yaşıyorsunuz bölümü karşınıza çıkar.
  • Daha fazla yardıma mı ihtiyacı var? Seçeneğini tıklayarak devam edin.
  • Yeni açılan ekran üzerinde destek talebi oluşturmanız gerekiyor.
  • İnstagram hesabı oluştururken kullandığınız e-postayı girin ve sonrasında ekranın altında doğru ilerleyin.
  • Alt kısmında hesabım başkasının eline geçti seçeneğine tıklayın. Burada instagram sizlere bir takım sorular sorar. EĞER E-POSTA adresini giremiyorsanız, alternatif bir e-posta adresi yazın. Bu sayede instagram sizinle iletişime geçer.
  • En alt kısmında yer alan ilave detaylar ekle kutucuğuna konu ile alakalı bilgi yazın
  • İşlem isteği gönderinYukarıdaki adımları takip etmeniz halinde kısa süre içinde destek talebiniz instagram tarafına gönderilmektedir. 3-4 gün içinde destek talebiniz yanıtlanır. Bazen yanıt almak uzun zaman sürebilir. BU işlemi hem PC hem de mobil cihazlarınız üzerinden yapabilirsiniz.İnstagram hesabım çalındı nasıl geri alabilirim sorusu, sosyal medyada merak edilen konular arasında yer almaktadır. Özellikle, gözler üzerinize olan biri iseniz, hesabınız çok fazla takipçiye sahipse, yaptığınız paylaşımlar bazı insanların canını sıkıyor ise bu tarz sorunlar ile mutlaka karşı karşıya kalırsınız. Hesaplarınızın en güvenli şekilde korunması için gerekli olan talimatlara uymanız halinde sorun yaşama riski en aza düşer. İnstagram uygulaması destek açısından son derece anlayışlı ve yardım sever bir hizmet benimser. Bu anlamda sizlere 7/24 destek olur.

İlginizi çekebilecek yazılar

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir