Youtube Abone Sayısı Arttırma Yolları

Youtube günümüzde milyarlarca insanın yemek yerken, yolculuk yaparken, iş molalarında veya boş vakitlerini geçirdiği bir platform olmaktadır. Dünya üzerinde en büyük ikinci arama motoru olmasından dolayı ise bu alana içerik üretip para kazanmak isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Ancak kanalı açtıktan sonra organik bir şekilde büyümek ve geniş kitlelere ulaşmak herkesin hayalinden biri olmaktadır.

Youtube abone sayısı arttırma yolları ise kanalını büyütmek ve geniş kitlelere hitap etmek isteyen kişiler tarafından merak edilmektedir. Bunun için ise Youtube Abone hakkında bilgi edinilmesi ve algoritmanın ilgisini çekerek istenilen tarzdaki videolar oluşturulması gerekmektedir. Böylelikle de istenilen organik takipçi sayısına her geçen gün daha hızlı bir şekilde ulaşılabilmektedir.

Videolara Güçlü Giriş Yapma

Youtube abone sayısı arttırma yolları en önemli noktası videolara girildiği anki 10 ile 15 saniyesi olmaktadır. Bu ilk saniyeler kişinin videonun devamını izlemesi ve profilinizde gezinmesi için oldukça önemli olmaktadır. Eğer videolara güçlü ve enerjik bir şekilde giriş yapılırsa izleyen kitleyi sizde tutmak ve istenilen etkileşim seviyesini almak oldukça kolay bir hale gelmektedir.

Enerjik giriş ne kadar önemli olsa da kanalınızın içerisinde yapacağınız içeriğe göre enerji seviyesi de büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden de hitap etmiş olduğunuz kitleye ve içeriğinize uygun bir giriş yapmak sizin takipçi sayınızı arttırmak için yüksek bir ihtimal olmaktadır. Bu mutlaka gözden kaçırılmaması gerekmektedir.

Video Yorumlarına Cevap Vermek Takipçi Arttırır Mı?

Youtube büyük bir kitleye hitap etmesinden dolayı takipçi olsun olmasın birçok kişi yorumlar kısmında fikirlerini beyan edebilmekte veya içeriğinize uygun sorular sorabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise Youtube abone sayısı arttırma yolları için önemli bir fırsat ele geçmiş olmaktadır. Çünkü insanla kendileri ile etkileşime geçen kişileri ve sordukları sorulara cevap alan kişileri takip etmeyi daha çok sevmektedir.

İzleyici kitlesi ile yorumlarda etkileşim halinde olmak birçok yeni gelen takipçinin ilgisini çekebilmektedir. Böylelikle istenilen hedef kitleye daha hızlı ulaşılabilmekte ve etkileşimin artmasından dolayı algoritmada videolarınızın ön plana çıkması sağlanmaktadır.

Youtube Video Atlama Seçeneği

Youtube abone sayısı arttırma yolları taktiklerinden en çok yapılanı ise atlatma seçeneği olmaktadır. Bu seçenek sayesinde kişiler videolardaki bölümler arasında rahatlıkla geçiş yapabilmesine ve böylelikle herhangi bir arayış içine girmesine gerek kalmadan videoları izleme şansı bulabilmektedir. Bu da takipçilerin sayfadan çıkmadan videolarınız arasında dolaşmasını sağlamaktadır.

Video atlama seçeneği bulunan kullanıcılar ise genellikle hedef kitlesine daha iyi bir deneyim yaratmasından dolayı Youtube algoritması tarafından ilgisini çekmesini sağlamaktadır. Böylelikle de sizin içerikleriniz ile ilgilenen veya ilgilenme ihtimali olan kişilerin önerilen videolarında çıkmasına ve böylelikle üst sıralarda yer alınmasını sağlamaktadır. İçeriğinizin iyi olması durumunda ise bu avantaj size takipçi olarak geri dönüşünü sağlamaktadır.

Youtube da Beğeni ve Abone Olmalarını İstemek

Youtube abone sayısı arttırma yolları en çok bilineni ve her video içerisinde mutlaka geçen bir taktik olmaktadır. İçerik devam ederken belli sorular sormak ve etkileşim almak bu tür algoritmaya sahip olan sosyal medya içeriklerinde oldukça önemli olmaktadır. Bununla birlikte izleyicilere videoları izlemek için herhangi bir sebep sunmak ise sizin daima etkileşiminizi arttırmaya yardımcı olmaktadır.

Videoların başlarında, ortalarında veya sonlarında youtube beğeni ve abone olmaları istemek takipçi gelmesine yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte etkileşimin artmasından dolayı ise diğer hedef kitlenin önüne videolarınızın çıkmasını sağlayarak içeriğinizin beğenisine sunulmaktadır. Böylelikle de istenilen organik ve etkileşimi yüksek takipçi sayısına zaman ile ulaşılmış olunmaktadır.

İlginizi çekebilecek yazılar

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir