Tiktok’ta keşfet bölümüne nasıl düşerim ?

Tiktok platformu son zamanlarda insanlar tarafından en çok üye olunan ve hızlı büyümesiyle göze çarpıyor. Tiktok büyümesiyle beraber rekabet sayısı her geçen gün daha fazla artıyor. Rekabet olan bir ortamda videoların keşfet bölümüne düşmesi oldukça zor bir hal alıyor. Sizler için tiktok platformunda videolarınızın nasıl keşfet düşeceği konusunda püf noktalara değineceğiz.

Tiktok keşfet bölümü neden önemlidir

Tiktok platformunda keşfet bölümünde çıkmak kullanıcılar için çok önemlidir. Belirli şartlar tamamlandığında tiktok algoritması sayesinde keşfet bölümüne çıkabilirsiniz. Keşfet bölümünde yer almak için tiktok videolarınızın etkileşim oranına ve takipçi sayısına büyük etki ederek büyük artışa neden oluyor. Bu sebeple tiktok videolarının keşfet bölümüne düşmesi, Yeni takipçi, Yeni İzlenme, Yeni video beğenileri demek, tüm bunları topladığımızda açtığınız canlı yayınlarda daha çok insanlara ulaşmak demektir.

Kaliteli videolarla çekmeye çalışın

Tiktok, Etkileşim oranını yüksek seviyede tutmak için videolarınızın daha fazla insan tarafından paylaşılmasını ve ilgisini çekmek için kaliteli videolar çekmeye çalışın. Kötü tiktok videoları, insanların ilgisini çekmeyen, bulanık ve kötü çekilmiş videoların keşfet sayfasında çıkması oldukça zordur.

Tiktok keşfet sayfasına göz attığınızda popüler hastag kelimeleriyle ve sesleriyle çekilmiş kaliteli videolar olduğunu göreceksiniz. Video kalitesi yüksek olan içerikler kullanıcılar tarafından her zaman beğeni almaktadır. Dolayısıyla olabildiğince video kalitesini yüksek tutmaya çalışın ve çözünürlük oranları yüksek tutmanız profiliniz için oldukça önemlidir.

Tiktok Trendlerini takip edin

Tiktok platformunda trendlere uyan ve ilgi çekici videolar çekmek keşfet bölümüne kolayca çıkmanızı sağlar. Trend konular üzerine videolar çekmek izlenim sürelerini ve etkileşimini arttırır. Tiktok’ta son trend akımlarını takip ederek insanların sıklıkla kullandığı türde videolar çekmelisiniz. Trend olan videolar ile alakalı çektiğiniz videoların keşfet bölümünde çıkma olasılığı çok yüksektir.

Tiktok video etkileşimini arttırın

Keşfete düşmenizin en büyük önemlerinden biri kaliteli videolar çekerek insanların uzun süre izleyebilecekleri, beğenecekleri ayrıca yorum yapacakları video içerikleri üretin. İnsanların videolarınıza yorum yapması, paylaşması gibi faktörler tiktok algoritmasında fayda sağlayacak ve keşfet bölümüne yer almanızı sağlayacaktır.

Popüler etiketler kullanmaya özen gösterin

  1. Hastag’lar tiktok ve diğer sosyal medya platformları için oldukça önemlidir. Daha önce hiç kullanmadıysanız kesinlikle hastag kullanmaya özen göstermelisiniz. Popüler video etiketleri kullanmanız yeni kullanıcılara ulaşmanız anlamına gelir. Popüler hastag etiketleri kullanarak videolarınızın keşfet bölümüne düşmesini sağlayabilirsiniz. Tiktok’ta videolarınızın keşfet bölümünde yer almasını sağlayacak diğer ipuçları;
  • Videolarınıza popüler müzikler ekleyin
  • Daha fazla ilgi çekici sıra dışı içerikler oluşturun
  • Diğer tiktok kullanıcılarıyla etkileşim içerisinde olun
  • Trend videolarını yapmaya çalışın
  • Düzenli içerikler paylaşmaya özen gösterin

İlginizi çekebilecek yazılar

1 Comment

  1. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, Bugün trend olan müzikle ve trend hastag ile video ekledim keşfet bölümünde yer alabillidim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir